UARİZONA AKADEMİ

Lise eğitimin sürerken Arizona Üniversitesi öğrencisi olmak ister misin? Arizona Akademi üniversite eğitimine erken başlama fırsatını sana sunuyor.

Arizona Academy, Lise 2’den itibaren öğrencilere açıktır. Lise 2’den 4’e kadar, Arizona Üniversitesin’den 10 derse kadar, üniversite eğitimine erken başlayabilirsin.


Arizona Üniversitesi Hakkinda

Arizona Üniversitesi, ABD'nin Tucson kentinde üst düzey bir kamu üniversitesidir ve Carnegie Foundation Research 1 kurumu olarak sınıflandırılır. U.S News and World Report tarafından En İyi 100 Küresel Üniversite arasında yer alıyor. Arizona Üniversitesi, ABD'nin önde gelen 62 kamu ve özel araştırma üniversitesi olan Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin bir üyesi olarak disiplinlerarası burs ve girişimcilik ortaklıklarının sınırlarını ilerletmesi ile tanınmaktadır. NASA tarafından en çok ödül alan dördüncü devlet üniversitesidir.


Başvuru Şartlari


Dersler

Sunulan dersler dönemden döneme değişkenlik gösterebilir. Aşağıda, Arizona Akademisi aracılığıyla sunulan bazı derslerin temsili bir listesi bulunmaktadır:


Ücretler ve Burslar

Arizona Akademi Kurs Ücretleri GAÜ Okullar Grubuna özel olarak sunulur ve öğrencinin daimi ikamet ettiği ülkeye göre farklılık gösterir:

Öğrenciler, Lise 2 ile Lise 4 arasındaki yıllarında 10 derse kadar alabilmektedirler. En az 4 ders almaları ve derslerden almış oldukları notlar ile Genel not ortalamalarının 4 üzerinden 3 olması halinde Arizona Üniversitesine otomatik kabul alıp, aldıkları ders kredilerinin Arizona Üniversitesinde okuyacakları lisans derecesine saydırabilme şansına sahiptirler.


GAU ve UArizona Üniversitesi İşbirliği


Lise öğrencileri olarak üniversite dersleri almanın yararı, kolej deneyimine bir adım önde başlamaktır. Arizona Akademisi, lise öğrencilerine en iyi profesörlerden öğrenme ve Arizona Üniversitesinden ve dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencileriyle çevrimiçi öğrenci etkinliklerine katılma fırsatı verir. En yetenekli öğrencileri için değerli bir seçenek sunmak isteyen kurumlar için Arizona Akademisi, üniversiteye giden hızlandırılmış bir yol sunar. Bu programı sunan liseler, kendilerini Arizona Üniversitesi ağına bağlı Liseler olarak ayırt eder ve prestijli bir küresel araştırma üniversitesiyle resmi bağlantıların avantajlarından yararlanır.