ARİZONA ÜNİVERSİTESİ GLOBAL KAMPÜS

GAÜ'DEN

Sıkça Sorulan Sorular

Kabul Şartları

1. Arizona Programlarına Yatay geçiş yapabilir miyim?
Evet. Sadece 1. ve 2. sınıflara transfer olabilirsiniz. Maalesef 3. veya 4. yıllara transfer başvurusu kabul etmiyoruz.
2. Online icin ve normal ögrenci için giriş kriterleri farklı mı?
Tüm eğitimler online - dolayısıyla online veya normal öğrenci farkı söz konusu değil. Arizona Üniversitesi Kıbrıs kampüsünde öğrenciler derslerini uzaktan alırken, GAÜ kampüsünün olanaklarını ve imkanlarını da kullanma hakkına sahip oluyorlar. Öğrenci alım kriterleri Arizona Üniversitesi tarafından belirlendiği şekildedir.
3. Arizona Kıbrıs kampüsüne kabul alan öğrenciler, Covid olmasaydı fiziken de Amerikaya gidebileceklerdi isterlerse değil mi?
Evet. Admission kararları Arizona Üniversitesi tarafından veriliyor ve bu giriş şartları dış kampüsler için normal giriş şartları ile benzerlik gösteriyor.
5. GAÜden mezun olan her öğrenci kayıt olabilecek mi?
Sadece Arizona Üniversitesi Giriş Şartlarını karşılayan öğrenciler programa kabul edilebilecektir.
7. Üniversite 4. sınıfım, son dönemimi UA öğrencisi olarak tamamlayabilir miyim?
Hayır. Maalesef bu programa yatay geçiş mümkün değildir.
 8. Arizona Üniversitesine başvuru harcı var mı? (Application Fee) 
Güz 2020'de başlamayı düşünenler için başvuru ücreti alınmayacaktır. Normalde Amerikan üniversiteleri başvuru ücreti almaktadır.
 9. Uzaktan eğitim fikrinden çekiniyorum. Bu sisteme nasıl adapte olacağımı bilmiyorum. Bu tip eğitim sistemiyle ilgili bir eğitim olacak mı? 
(?????) Tüm öğrencilere hem online olarak bir oryantasyon sunulacak hem de GAÜ kampüsünde program öğrencilerinin tümüne ek bir oryantasyon sunulacaktır. Kabul alan öğrenciler detayları bu sayfadan takip edebilir: Next Steps Center.
 10. Başvuru yapabiliyormuyuz ve nasıl yapılıyor? 
İngilizce yeterliliğine sahip ve akademik yeterliliğe öğrenciler Arizona.gau.edu.tr adresindeki başvuru formunu doldurabilirler. 2020-2021 akademik yılının ilk dönemine başvurular için son başvuru tarihi 3 Ağustos’dur.
 11. Tam burs veya herhangi bir finansal destek var mı? 
Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsünde okuyacak öğrenciler özel okul ücretlerine tabi olacaklar. Lisans programları kredi başına 233 USD olarak, Yüksek Lisans ve Doktora Programları ise 333 USD olarak belirlenmiştir. Arizona Üniversitesi Tucson kampüsüne geçecek öğrenciler için özel indirimler mümkün olabilir. Tucson kampüsüne geçmeyecek öğrenciler için (yani eğitimlerini Girne’de tamamlayacak öğrenciler için) bir semester Arizona Tucson kampüsünde okumak istemeleri durumunda indirimli ücretler uygulanacaktır.
 12.Ücretlendirme nasıl olacak? 
● Lisans Programları: Kredi başına 233 USD’dir. ● Lisansüstü Programlar: Kredi başına 333 USD’dir. ● Programlar yıllık ortalama 30 kredi gerektirir. 13. Arizona Üniversitesi Lisans Programları için Akademik başvuru şartları nelerdir? Arizona Üniversitesi lisans programlarına başvurabilmek için lise diplomanızın genel not ortalaması 100 üzerinden 70 (B) olması veya 4.00 üzerinden 3.00 ile tamamlanmış olması gerekmektedir. Arizona Üniversitesi lise eğitiminize dayanan üç tam yıllık not kayıtlarınızı sunmanız gerekmektedir. Bu durumda lise diplomanızı ibraz etmek yeterli olacaktır. Lise eğitiminiz 3 yıllık ise ve eğitiminizi henüz tamamlamamış olmanız halinde 2 yıllık lise kayıtlarına ek olarak 1 yıllık orta eğitim not kayıtlarınızı ibraz etmeniz gerekmektedir. Akademik şartların yanı sıra başvuru şartlarında İngilizce yeterlilik kriteri de bulunmaktadır (lütfen aşağıdaki bilgilere bakınız).
 13. Arizona Üniversitesi Lisans Programları için Akademik başvuru şartları nelerdir? 
Arizona Üniversitesi lisans programlarına başvurabilmek için lise diplomanızın genel not ortalaması 100 üzerinden 70 (B) olması veya 4.00 üzerinden 3.00 ile tamamlanmış olması gerekmektedir. Arizona Üniversitesi lise eğitiminize dayanan üç tam yıllık not kayıtlarınızı sunmanız gerekmektedir. Bu durumda lise diplomanızı ibraz etmek yeterli olacaktır. Lise eğitiminiz 3 yıllık ise ve eğitiminizi henüz tamamlamamış olmanız halinde 2 yıllık lise kayıtlarına ek olarak 1 yıllık orta eğitim not kayıtlarınızı ibraz etmeniz gerekmektedir. Akademik şartların yanı sıra başvuru şartlarında İngilizce yeterlilik kriteri de bulunmaktadır (lütfen aşağıdaki bilgilere bakınız).
 14. Arizona Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programları için Akademik şartları nelerdir? 
Akademik şartlarını yerine getirmiş olmanız için 4.00 üzerinden 3.00 ortama ile tamamlanmış dört yıllık lisans diploması veya 3 yıllık 180 AKTS kredili diplomaya sahip olmak gerekmektedir. Akademik şartların yanı sıra başvuru şartlarında İngilizce yeterlilik kriteri de bulunmaktadır (lütfen aşağıdaki bilgilere bakınız).
 15. Arizona Üniversitesine lisans programları için İngilizce Yeterlilik şartları nelerdir? 
Ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler veya ana dili İngilizce olmayan bir ülkede lise eğitimini almış olan öğrenciler İngilizce yeterlilik belgesi sunmakla yükümlüdür. Aşağıdaki sınavlar ve ilgili düzeyler kabul edilmektedir. - TOEFL: 70 (bazı bölümler için 79) - IELTS: 6 (bazı bölümler için 6.5) - SAT: 580 - ‘Pearson English Language’ Sınavı: 53 - Dualingo: 100 (bazı bölümler için 105) - Cambridge IGCSE: C veya üzeri - ‘Cambridge English Scale’ (C1 advanced, C2 proficiency): 169 (bazı bölümler için 176) - Arizona Üniversitesi tarafından online olarak uygulanmakta olan ‘CEPT Akademik Sınavı’: 100 (bazı bölümler için 110) - Arizona Üniversitesi İkinci Dil İngilizce Merkezi (CESL) tarafından Undergraduate Online University Track Pathway (U-track)’ tamamlanması üzerine İngilizce yeterlilik onayı (lütfen aşağıdaki bilgilere bakınız).
 16. Arizona Üniversitesine Yüksek Lisans ve Doktora Programları için İngilizce Yeterlilik şartları nelerdir? 
Lisans Üstü eğitim başvurularında İngilizce yeterlilik belgesi sunma yükümlülüğü bulunmaktadır. Aşağıdaki sınavlar ve ilgili düzeyler kabul edilmektedir. - TOEFL: 79 - IELTS: 7, her sınav alanında en az 6 - Pearson PTE Akademik Sınav: 60 - CEPT Akademik Sınav: 110 https://cesl.arizona.edu/testing/cept-full - Sadece 2020-2021 akademik yılı için geçerli ve Arizona Üniversitesi tarafından uygulanan ‘Alternative English Speaking and Writing Proficiency’ Sınavı: 2/pass. Daha fazla detay için lütfen https://arizona.app.box.com/v/grad-aespwpe web sayfasını ziyaret ediniz - Arizona Üniversitesi İkinci Dil İngilizce Merkezi (CESL) tarafından ‘Graduate Online University Track Pathway (U-track)’ tamamlanması üzerine İngilizce yeterlilik onayı (liste için https://cesl.arizona.edu/endorsement-advisors adresine bakınız) Resmi dili İngilizce olan ülkelerin vatandaşları, Amerika Birleşik Devletleri’nde veya resmi dili İngilizce olan bir ülkede kabul görmüş kurumlardan lisans veya lisans üst derecesine sahip olan şahıslar, Arizona Üniversitesinde lisans üstü eğitim için yapacakları başvurularda İngilizce yeterlilik kriterinden muaf tutulmaktadır.
 17. Arizona Üniversitesine başvurmak istiyorum. Akademik şartlarını yerine getiriyorum ancak İngilizce yeterlilik belgem bulunmamaktadır. Ne yapabilirim? 
Öncelikle Arizona Üniversitesi programlarına olan ilginizi kaydetmek adına arizona.gau.edu.tr adresindeki ön-başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. İngilizce seviyenizin yeterli düzeyde olduğunu düşünüyorsanız arizona.gau.edu.tr web adresinden Arizona Üniversitesi tarafından kabul edilen sınav ve düzeylerini takip edip (ör. IELTS 6 TOEFL 70), yapmak istediğiniz sınavın sınav merkezine başvurup, sınavınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçlarınızın istenilen düzeyde olması halinde Arizona Üniversitesi programlarına kabul görmek için İngilizce kabul şartını tamamlamış olursunuz. Alternatif olarak Arizona Üniversitesi tarafından online olarak düzenlenen CEPT sınavına başvuru yapabilirsiniz. CEPT sınavında 100 puan almanız haline Arizona Üniversitesi programları için ilgilice şartını IELTS TOEFL vb. sınavlarına girmeden tamamlamış olursunuz. CEPT sınavı ile ilgili bilgiyi https://cesl.arizona.edu/testing/cept-full adresinde bulabilirsiniz. İngilizce yeterlilik belgenizin son başvuru tarihinden önce elinizde olmasına lütfen dikkat ediniz. Güz A dönemi için başvuruların son tarihi 3 Ağustos, 2020; Güz B dönemi için Eylül 15, 2020; Bahar A dönemi için son başvuru tarihi Aralık 1, 2020 ve Bahar B döneminde eğitim görmek için son başvuru tarihi Şubat 15, 2021 tarihidir. İngilizce seviyenizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız veya son başvuru tarihlerine kadar İngilizce yeterlilik belgesini temin edemiyorsanız, önce Arizona Üniversitesi programlarına olan ilginizi kaydetmek adına önce arizona.gau.edu.tr adresindeki ön-başvuru formu doldurmanız ve ‘eğitim seviyesi’ sorusuna İngilizce ikinci dil seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından, İngilizce dil seviyenizi Arizona programlarına kabul görmek için gerekli seviyeye yükseltmek için çeşitli İngilizce dil kurslarından birine başvurabilirsiniz.
 18. Lisans veya Lisans Üstü düzeyindeki programlara kabul görmek için gerekli İngilizce yeterlilik kriterlerini yerine getirememişsem ne yapabilirim? 
Önce Arizona Üniversitesi programlarına olan ilginizi kaydetmek adına arizona.gau.edu.tr adresindeki ön-başvuru formu doldurmanız ve ‘eğitim seviyesi’ sorusuna İngilizce ikinci dil seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. İngilizce dil seviyenizi Arizona programlarına kabul görmek için gerekli seviyeye yükseltmek için çeşitli İngilizce dil kurslarından bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okuluna kayıt olmaktır. İngilizce Hazırlık Okulu Arizona Üniversitesi İngilizce yeterlilik şartlarına ulaşmalarına yardımcı olmak için Arizona öğrencilerine özel kurslar sunmaktadır. Güncel İngilizce dil seviyelerinizi gösteren bir belgenizin bulunmaması durumunda önce bir yerleştirme sınavına tabii tutulacaksınız. Seviyenizin belirlenmesinin ardından Hazırlık Okulu tarafından özel tasarlanan kurslara yönlendirileceksiniz. Kursun başarı ile tamamlanmasının ardından GAÜ Hazırlık Okulu tarafından siz başarı belgesi verilecektir. Ancak ardınan Arizona Üniversitesi tarafından kabul gören İngilizce yeterlilik sınavına başvurup, sınava girmeniz gerekmektedir. Alternatif olarak lisans öğrencileri direk olarak Arizona Üniversitesi İkinci Dil İngilizce Merkezi (CESL) tarafından sunulan ‘Undergraduate Online University Track Pathway (U-track)’a başvurabilirsiniz. U-Track sizi üniversite eğitimine hazırlayan 8 haftalık İngilizce dil eğitim programıdır. İki 8 haftalık kursu tamamlamanız tavsiye edilmektedir (her kurs yaklaşık 3000 Dolarlık bir ücrete tabidir). Bu programın bir avantajı ise kursun tamamlanası ile ek bir IELTS TOERFL vb. sınavına girmeniz gerekmemektedir. Programı 2.0 ortalama ile tamamlamanız halinde (tüm derslerinde C veya üzere not almanız gerekmektedir) CESL tarafından İngilizce yeterlilik onayı alacaksınız ve Arizona Üniversitesi programı için İngilizce şartını karşılamış olacaksınız. U-Track programına başvuru yapabilmeniz için İngilizce yeterlilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. TEOFL: 59, IELTS: 5, CEFR: B1+/B2 veya CEPT(Arizona Üniversitesi tarafından uygulanan online sınav): 90 kabul edilmektedir. U-track programın bir diğer avantajı ise ikinci 8 haftalık kursta almış olacağınız ‘genel eğitim’ dersi Arizona Üniversitesinde alacağınız lisans programına ders kredi olarak sayılacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen https://cesl.arizona.edu/learn/online-undergraduate-university-track-pathway web sayfasını ziyaret ediniz. U-track toplamda 16 haftalık bir kurstur. Güz döneminde başlamanız ve başarılı olmanız halinde (Ağustos 24-Ekim; 15 Ekim -19 Aralık 11) Arizona Üniversitesinde dilediğiniz programa Bahar B dönemi için kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu iki opsiyonun dışında dilediğiniz online veya yüz-yüze eğitim hizmeti sunmakta olan İngilizce kurslarına kayıt olabilme seçeneğine sahipsiniz. Lisansüstü bir programa kayıt olmak istiyorsanız GAÜ Hazırlık Okuluna alternatif olarak Arizona Üniversitesi İkinci Dil İngilizce Merkezi (CESL) tarafından sunulan ‘Graduate Online University Track Pathway (U-track)’a başvurabilirsiniz. Üç tane 8 haftalık kurs tamamlamanız tavsiye edilmektedir (her kurs yaklaşık 3000 Dolarlık bir ücrete tabidir). Başarı ile tamamlanması halinde CESL tarafından İngilizce yeterlilik onayı alıyorsunuz ve Arizona Üniversitesi programı için İngilizce şartını IELTS TOEFL vb. sınavlarına girmeden tamamlamış olursunuz. Daha fazla bilgi için lütfen https://cesl.arizona.edu/learn/online-graduate-university-track-pathway adresini ziyaret ediniz. Graduate U-Track programın kayıt yaptırmak için İngilizce yeterlilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. TEOFL: 59, IELTS: 5, CEFR: B1+/B2 veya CEPT(Arizona Üniversitesi tarafından uygulanan online sınav): 90 kabul edilmektedir. Bunların dışında dilediğiniz yüz-yüze veya online İngilizce dil eğitimi sunan kurslara kayıt yaptırma seçeneğine sahipsiniz.
 19. Yüksek lisans programlarına başvurmak istiyorum ancak genel ortalamam 3.00’ın altındadır. Ne yapabilirim? 
Henüz mezun olmamışsanız Arizona Üniversitesinin akademik başvuru kriterlerine ulaşmanız için ilgili kurum ve danışmanız ile görüşüp eski derslerinizi tekrardan alma seçeneğinin uygunluğunu danışabilirsiniz.
 20. Bir dönem için Arizona Üniversitesine gidebileceğimizi duydum. Bu bir tür öğrenci değişim programı mıdır? 
‘Study Arizona’ programı altına Global Kampüs online öğrencileri düşük eğitim ücreti ile Arizona Üniversitesi ana kampüsünde bir dönem eğitim alma şansına sahiptirler. Global Kampüs öğrencileri Tucson, Arizona kampüsünde diğer yerel Arizona öğrencileri ile birlikte okuyacaktır.
 21. Arizona Üniversitesi programlarına başvurmak için prosedür nedir? 
Öncelikle Arizona Üniversitesi programlarına olan ilginizi kaydetmek adına arizona.gau.edu.tr adresindeki ön-başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Temel bilgilerinizi kaydettikten sonra Akademik ve İngilizce yeterlilik başvuru şartlarını yerine getirdiğinizin kanıtını sunmanız istenecektir. İlgili evraklar Arizona Üniversitesi tarafından değerlendirildikten sonra programa kabul edilmenize ilişkin geri dönüş sağlanacaktır.
 21. Arizona Üniversitesi programlarına başvurmak için prosedür nedir? 
Öncelikle Arizona Üniversitesi programlarına olan ilginizi kaydetmek adına arizona.gau.edu.tr adresindeki ön-başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Temel bilgilerinizi kaydettikten sonra Akademik ve İngilizce yeterlilik başvuru şartlarını yerine getirdiğinizin kanıtını sunmanız istenecektir. İlgili evraklar Arizona Üniversitesi tarafından değerlendirildikten sonra programa kabul edilmenize ilişkin geri dönüş sağlanacaktır.

Format

1. Arizona Üniversitesi Girne Amerikanla işbirliğinde mi? Bu kampüs nerede olacak? 
Evet. Arizona Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi işbirliği kapsamında, Amerikan derecesi alma hayali olan öğrenciler, Arizona Üniversitesi’nin online eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi kampüsü avantajlarıyla bu hayallerini gerçekleştirebiliyor.
 2. Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü dersleri nasıl olacak? Buradaki öğrenciler 'virtual sessionlara' mı katılacak? 
Öğrenciler Arizona Üniversitesi öğrencileri oluyor. GAÜ öğrencileri değiller. Arizona Üniversitesi derslerini uzaktan alıyorlar online olarak. Öğrenciler 1. veya 2. yıllarından sonra eğitimlerini Arizona Üniversitesinde veya herhangi başka bir Amerikan Üniversitesinde geçirebilirler.
 3. Yan dal (minor) veya çift dal (double major) yapabilir miyim? 
Evet. UA Pathways programına başlayan öğrenciler (1-2 yıl Kıbrıs'ta sonra Arizonaya gidecek öğrenciler) çift dal veya yan dal yapma hakkına sahiptir.
 4. Ben Kıbrıslı bir Öğrenciyim Arizona Üniversitesi Kıbrıs Kampüsüne kabul aldım ve kaydoldum. Programı evden mi takip ediyorum yoksa GAÜye mi gelmem gerekir? 
Bu programa kabul alan öğrenciler Arizona Üniversitesi öğrencileri oluyor ve öğrenciler derslerini online olarak Arizona Üniversitesinden alıyor. Öğrenciler dersleri diledikleri yerde alabilirler, Kıbrıs Kampüsünün oluşmasının amacı öğrencilerin bu süreçte birlikte dersler alabilecekleri bir 'cohort' oluşturmak. Arizona Üniversitesi öğrencileri GAÜ kampüsündeki faaliyetlere katılabilecek, kulüplere üye olabilecek, kısaca öğrenci yaşamına katılabilecekler. Arizona Üniversitesi için özel hazırlanacak 'common room' ve özel programlar ile özel bir öğrencilik deneyimi kazanacaklar.
 5. Dersler kimin tarafından verilecek?
Dersler Arizona Üniversitesi tarafından veya Arizona Üniversitesi müfredatı ve desteğiyle GAÜ'deki Global Akademisyenler tarafından verilecektir.
 6. Alacağım derslerin kitapları için ne kadar bir bütçe ayırmalıyım?
Her dönem için kitaplarınız ve alacağınız diğer materyaller için 300-500 USD ayırmanızı öneririz.
 7. Çift Diploma mı alıyoruz?
Hayır. Öğrenciler Arizona Üniversitesi’ne Kabul alınınca ve mezuniyet kriterlerini yerine getirince Arizona Üniversitesi Diploması ile mezun olacaktır. Arizona ile GAÜ arasında bir çift diploma uygulaması yoktur.
 8.Arizona Üniversitesinden diploma almak için 4 sene onların eğitimi ile mi okumam lazım?
Evet. Arizona Üniversitesi’nden diploma almak için Arizona Üniversitesi mezuniyet kriterlerini yerine getirmelisiniz. Eğer 4 yıldan daha kısa bir sürede mezun olmak isterseniz, dönem başına 5 dersten fazla ders alarak programı 4 yıldan daha kısa bir sürede de tamamlayabilirsiniz.
 9. Arizona Üniversitesi Tucson kampüsünde okumak için vize prosedürü nedir?
Ana Kampüsüne geçişiniz için I-20 vizesine Arizona Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Hizmetleri aracılığıyla başvurmanız gerekmektedir. I-20 vize talebiniz hakkında bilgi ana kampüs geçişinizden önce size verilecektir. ‘Amerikan Diploma Yolu Programı (Pathway)’ öğrencisiyseniz, GAÜ kampüsünde 1 veya 2 akademik yıl okuduktan sonra Arizona kampüsüne geçiş yapabileceksiniz.
 10. Şu anda GAÜ birinci sınıf öğrencisiyim. Arizona öğrencisi olarak başlamam halinde eski GAÜ öğrenci numaram kalıyor mu?
GAÜ global Kampüsünde okuyan Arizona Öğrencilerine özel öğrenci numaralar tahsis edilecektir. Yeni öğrenci numaranız bir çok faaliyet için önemlidir. Örneğin online profil açarak eğitiminize destek veren GAÜ hocalarınıza Moodle üzerinden ulaşmak veya kaynakçalara erişmek için gerekli olacaktır. Ayrıca, öğrenci numaranız, kampüs içerisindeki alanlara girişinizi sağlayacak olan öğrenci kartınıza yazılacaktır. Öğrenci kartınızı hazırlayabilmek ve uluslararası öğrencilerin muhaceret işlemlerini online olarak tamamlayabilmemiz için bazı belgeler sunmanız gerekmektedir. Bunlar, dijital vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı veya pasaport kopyası, fakülte ve bölüm bilgileri ve lise diplomasıdır (veya yüksek lisans programlarına kayıt yaptırmanız halinde lisans diploması kopyasıdır).
 11. Konaklama mevcut mü?
Arizona öğrencileri Girne Amerikan Üniversitesi Arizona öğrencilerine özel tasarlanmış yurtlarda konaklanmak için başvuru yapabilmektedir. Kız öğrenciler Elysium yurduna erkekler ise Univer-city yurdunda yerleştirilecektir. Ücretleri, görselleri ve yurtlardaki mevcut imkanları www.dorms.gau.edu.tr web sayfasından inceleyebilirsiniz.
 12. Yüksek Lisans programına kayıtlı olup yarı zamanlı olarak bir işyerinde çalışabilir miyim?
Ders ağrılıkları ve yükleri okuyacağınız programa göre değişmektedir. Zamanınızı en uygun şekilde değerlendirmenizi konuşmak üzere kayıt sonrasında danışmanız ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Akreditasyon

 1. Diplomanın uluslararası geçerliliği nedir?
Arizona Üniversitesi Regional Akreditasyona sahiptir (Higher Learning Commission) Daha fazla bilgi için: https://academicaffairs.arizona.edu/accreditation
 3. Arizona Global Kampüs'te 4 yıl tamamlarsam (Global Kampüs Deneyimi Programında) alacağım diploma Arizona Üniversitesinde alacağım diploma ile aynı olacak mı?
Evet. Online programı bitirenlerin diplomasında veya transkript veya diplomalarda öğrencinin eğitimini online/uzaktan veya Global Kampüste aldığına dair bir ibare yoktur. Dolayısıyla diplomalar eşit ağırlık taşımaktadır.
 4. Arizona Üniversitesinden aldığım ders kredilerini başka bir üniversiteye nasıl transfer edebilirim? 
Arizona Üniversitesi tüm dünyadaki ilk 100 üniversitenin arasında olup Amerika'daki tüm üniversitelerce tanınmakta ve kabul görmektedir. Ders kredisi kabul kriterleri veya denklikleri transfer olmak istediğiniz kurumun kurallarında değerlendirilir. Lütfen transfer olmak istediğiniz kuruma kurallarını sorunuz.

Bölümler Hakkında

1. Arizona Üniversitesi Kampüsünde hangi bölümler sunulmaktadır?
Arizona Üniversitesi 60’ı aşkın bölüm sunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen arizona.gau.edu.tr ‘yi ziyaret edin.
 2. Doktora programları sunuyorlar mı?
Evet. 5 farklı doktora programı mevcut. Detaylı bilgi için arizona.gau.edu.tr
 3. İnşaat Mühendisliğinden mezun olduktan sonra yüksek lisansı bu üniversitede yapabilir miyim? Yüksek lisansım için bu Üniversiteye başvurabilir miyim?
İngilizce seviyeniz ve Akademik yeterliliğiniz uygunsa başvuru yapabilirsiniz. Yüksek Lisans Programlarının listesi için Arizona.gau.edu.tr adresine bakabilirsiniz.